SZKHSE Tollaslabda csapatbajnokság 2023
A SZKHSE október 29-én rendezte meg az őszi tollaslabda versenyt, amelyet most először csapatbajnokság formájában rendeztünk meg. A meghívott csapatok Fótról (Fót SE) és Esztergomból (Szent György Esztergomi Szabadidős Egyesület) érkeztek. Az SZKHSE színeiben két csapatot indítottunk. Kiegyensúlyozott küzdelemben, rendre az utolsó mérkőzéseken dőlt el a fordulók eredménye.
Gratulálunk a fóti csapat győzelméhez!
A szentendrei csapatok közül Dombai Balázs csapata második, Szabó Ildikó csapata pedig a harmadik helyet szerezte meg az izzasztó küzdelemben.
Ratkai Róbert





A Lábtenisz Szakosztály sikerei
Az ez évi csapatbajnokságban a harmadik helyet sikerült megszereznünk és ezzel járó 125 000 ft pénzdíjat.
Az amatőr bajnokságban az egyesületünk két játékosa lett a bajnok Demtsa-Beke páros az ez évi amatőr magyar bajnok. A negyedik helyezést a Rádli-Zana páros, így az első négy helyen két SZKHSE párosunk van.
Rádli József


2023 Lábtenisz VB
2023. október 27-29. Svájc (Fribourg)
8 X VILÁGBAJNOK
LEPSÉNYI BOGLÁRKA
9 ország részvételével zajlott le a 2023-as lábtenisz világbajnokság, melynek a svájci Fribourg városa adott otthont.
Boglárka személyes beszámolója:
Szerencsésnek volt mondható a sorsolásom, mert erősségük szerint növekvő sorrendben játszhattam a meccseket az ellenfeleimmel.
Először az iraki lány ellen kellett játszanom. Őt sima 2:0-ra sikerült megvernem. (11:2, 11:6)
Majd másodiknak következett a román lány elleni meccs. Ő hasonló játékstílust játszik, mint én - igazából egyetlen a mezőnyben rajtam kívül -, aki ezt a férfiasabbnak mondható dropos, támadóbb szellemű játékot játssza. Az első szettben simán tudtam nyerni, de a második szettben valahogy kiengedtem
, neki pedig sikerült jobban fogadnia a szerváimat és a támadásai sikeresebbek voltak. Voltak hibáim is, így ennek a kettőnek az együttjátszása miatt elvesztettem a második szettet. A döntő szettben viszont újra nekem sikerült felemelkedni, így háromszettes mérkőzésen ugyan, de győzelmet arattam. (11:3, 7:11; 11:3)
A harmadik meccsen pályát váltva a svájci lánnyal mérkőztem meg. Azzal a svájci lánnyal, akivel a 2019-es és a 2017-es VB-n is döntőt játszottam. Nagyon sokat fejlődött azóta, és hazai közönség előtt játszott, lehetett érezni, hogy igazán felkészült volt az idei VB-re. Az első szettben nagyon erősen kezdett, pontosan játszotta a széleket belsős rúgásaival, melyek éppen a háló fölött mentek, tehát nagyon laposak voltak és gyorsan érkeztek a vonal mellé, így sokszor nem volt esélyem elérni őket, vagy ha el is értem, nehéz volt pályára játszanom, mert nagyon kisodródtam a felvételnél. Ezt a szettet el is vesztettem, innen kellett felállnom és fordítanom, hogy csoportelső lehessek. A második szettben jól kezdtem, ő pedig sokat hibázott, a szett végére azonban megint szoros lett az állás, de végül az enyém lett ez a szett. Már jobban elkezdtem tudni játszani a támadó játékomat, de nagyon kimerítő volt a pálya szélére kimozogni a belsős átrúgásaira és jobbal, ballal dropfelvételt alkalmazni majd abból ütni. A döntő is nagyon nagy csata volt, melynek végén én kerülhettem ki győztesen, tartva az alapjátékomat, hogy minél közelebb kerüljek mindig a hálóhoz, hogy nagyobb lehetőségem legyen pontot ütni. (5:11, 11:9; 11:7)
Csoportelsőként így pihenőnapom lehetett szombaton, csak vasárnap játszottam tovább a döntőbe jutásért.
Itt lehet visszanézni a csoportmeccseket.
>Szombaton a csoportmásodikok és harmadik játszottak keresztbe egymással az elődöntőbe jutásért.
Így az ellenfelem a román-lengyel meccs várható győztese, a román lány lett, akivel már a csoportban is meg kellett küzdenem.
A vasárnap reggeli elődöntőben kétszettes mérkőzésen ismét én kerültem ki győztesen. Így kora délután a döntő várt rám. (11:7, 11:9)
A döntőben a svájci lány fölött győzedelmeskedő cseh Aneta Fojtikovával kellett szembenéznem, akivel a legutóbbi VB-n is döntőztem.
Az első szettben jobban tudtam támadni és nehezen vette jól a szerváimat, így ezt én nyertem.
A második szettben viszont nem tudtam jól a szerváimat megrúgni és sikeres felvételei után Aneta ziccerhelyzetbe került, melyet mindig eredményesen kihasznált. Nem tudtam ebből a szettből győztesen kijönni, így a harmadik következett, melyben ő hibázott többet, s én pedig visszataláltam a saját, támadó szellemű játékomhoz, így ez győzelmet eredményezett: a 8-ik világbajnokit. (11:8, 6:11; 11:6)
>2 óra 09: elődöntő - Románia ellen
6 óra 45: az egyéni döntő - Csehország ellen
Hárman voltak kint mellettem, mindenki hozzátette a maga támogatását és így tudott létrejönni ez a siker.
Szlávecz István, a férfi válogatott kiemelkedő játékosa segítette a bemelegítéseimben.
Jaczenyik Lászlónak köszönhetem mindazokat a mögöttes segítségeket, amelyek nagyon fontosak voltak ahhoz, hogy a testemet regenerálni tudjuk, az izomzatom állapotát javíthassuk.
Pál Tamás szövetségi kapitánynak pedig sokszorosan hálás vagyok, hogy immáron 15 éve mellettem van valamennyi VB és EB szerepléseken, és támogat a szakmai hozzáértésével, hasznos taktikai tanácsokkal és megfelelő időben alkalmazott időkéréseivel. Köszönöm az idejét, az energiáját, a szeretetét, amelyet mindezidáig ebbe a sportba és az én sikereimbe beletett. Hálás voltam, hogy ismét együtt emelhettük a magasba a kupát és együtt hallgathattuk meg a dobogó tetején a himnuszt. Hiszen együtt csináltuk…
Köszönöm mindenki szurkolását, akik nem lehettek a helyszínen mellettünk, de érezhettük a támogatásukat, hogy velünk vannak. Köszönöm Szalay Zoltánnak, a Szentendrei Kinizsi Honvéd SE elnökének és a teljes egyesületnek is a szurkolását.
Köszönöm a Magyar Lábtenisz Szövetségnek, hogy ezzel a kis segítő csapattal utazhattam ki az idei VB-re.
A felkészülésemben nagyon köszönöm a segítséget jónéhány lábteniszt kedvelő férfi játékosunknak: Lengyel Zsoltnak, Rádli Józsefnek, Lindner Viktornak, Harai Hubának, Dávid Gábornak és a junior férfi egyénizőnknek, Koltai Marcinak.
Köszönöm a hozzáértő segítségét Ruzsinszki Sinkó Juditnak és Gubányi Csengének a Moove Sportfiziotól és Szántai Zsoltnak a Bodywakestől, akik a testemet igyekeztek megfelelő állapotba, harmóniába hozni az elmúlt hónapokban.
Eddig világbajnokságokon mindig a 6-os mezben szerepeltem. Már 2 éve lejárt az ideje. Akkor sem volt könnyű nyernem, de sikerült. Túlszárnyaltam a 6-ost és meglett a 7-ik.
Idén Geier Ferenc támogatásának köszönhetően a szép, új mezeinkből a 8-ast öltöttem magamra…. ahogy Tomi mondta: hiszen azért megyünk…
A román egyéniző edzője megkérdezte az esemény végén, hogy akkor majd 2 év múlva a 9-esben megyek, aztán majd újabb 2 év múlva a 10-esben?
Én azt válaszoltam: Igen!
GRATULÁLUNK A NYOLCSZOROS BAJNOKNAK!!!!!

FELHÍVÁS!
Tisztelt Sportolók!
A járványügyi intézkedések sajnos újra elértek minket is.
Bizonytalan ideig az uszoda, a szauna, a konditerem és a tornaterem
NEM LÁTOGATHATÓ!
Kiskorú sportolók nem léphetnek be a laktanya területére.
Az intézkedés visszavonásig érvényes.
SZKHSE elnökség
Nyílt nap 2021.09.04 - Beszámoló

Egyesületünk a Piramis SE-vel közösen megtartotta első sportágválasztó nyíltnapunkat.
A rendezvényt Szentendre Város Önkormányzata, a Magyar Öttusa Szövetség és a Szentendrei Helyőrségtámogató Parancsnokság támogatta.
Kérjük támogassa az adója 1%-val az SZKHSE-t!
A mi egyesületünk is nehéz helyzetbe került.
Az 1 % forintjai mindig jól jöttek, de most különösen nagy segítséget nyújthat átlendülni az előttünk álló nehéz időszakon. Kérjük 2020-ban támogassa adója 1 %-val a Szentendrei Kinizsi Honvéd Sportegyesület utánpótlás és amatőr verseny sportját!
Szentendrei Kinizsi Honvéd Sportegyesület, Közhasznú szervezet;
Adószám: 18709728-1-13;
Székhely: 2000, Szentendre Dózsa György út 12-14;
Nyilvántartási szám: 13-02-0004367
Köszönjük támogatását!
Tisztelettel,
Vura Zsolt
Szentendrei Kinizsi Honvéd Sportegyesület
elnök
Felújítás az uszodában
Kedves Sportolók!
A mellékelt fotókon láthatják, hogy igyekszünk kihasználni ezt a roppant hosszú szünetet amit a sors adott nekünk 2020-2021-re. A medencetérben kijavítunk és újrafestünk mindent ami fémből volt és a hosszú évek alatt megette a rozsda.
Megújul a teljes világítás, a radiátortakarók, korlátok, a feszített víztükör vályúja, és a túlfolyó rácsai is, új kapaszkodó csempesor kerül kialakításra, a rajtköveket elbontottuk, cseréjük folyamatban.
Újra furattuk, és lejjebb helyeztük a 10 db beömlő csövet, és a gépházban megújul a gépészet majdnem teljes rendszere is. (új szivattyúk, a be- és lefolyó rendszer teljes cseréje stb.) a medence 4 db létrájának cseréje folyamatban. A felújítások nagy részét a helyi üzemeltetés illetve a HM VGH forrásai teszik lehetővé, nekünk a munka előkészítő és felújítási része jutott. Az időjárás figyelembevételével a sportobjektum egyéb részeiben is igyekszünk fejleszteni, szépíteni, bár anyagi forrásaink egyre szűkösebbek. Nem tudom mikor nyithatnak kapuink, de addig is mindenkinek jó egészséget és sok-sok vidámságot kívánok ezekben a szokatlanul nehéz időkben.
Vigyázzanak magukra!
Tisztelettel:
Vura Zsolt
Szentendrei Kinizsi
Honvéd Sportegyesület
elnök
Intézkedés a sportobjektum látogathatóságáról
Tisztelt Sportolók!
A sportobjektum területére
18 év alatti
sportolók nem léphetnek be!
Az objektumban a szaunát és a konditermet
mindenki
elől be kellett zárnunk.
Az uszoda,a kültéri pályák, és a tornacsarnok egyelőre a
felnőtt sportolók számára látogathatóak.
Az intézkedés visszavonásig érvényes, határidejét nem tudjuk.
Megértésüket és türelmüket kérjük.
SZKHSE vezetőség
Új akadálypálya az Altiszti Akadémián
Ünnepélyes keretek között átadták az MH Altiszti Akadémia új akadálypályáját, amelynek kialakítását a Sportegyesület jelentős mértékben támogatta. 














