nea

hs

laki logo

- 2016.10.09. Helyszín: Budapest, Erzsébet u. 31.
Első meccsünk a C csoportban, rögtön egy zakóval indult. Tavaly sokszor kezdtük az első negyedeket gyengén,de a többiben sikerült szinte mindig az ellenfél fölé kerekedni. Ez most egy 20-9-es kezdés volt persze nem a mi javunkra. Ez nagyjából rá is nyomta a bélyegét a meccsre, persze azért faragtunk a hátrányból (félidő 35-27), de az ellenfél kiváló triplázása minden egyes próbálkozásunkat romba döntötte. Végeredmény: TBC - SZKHSE 63-50; Legjobb dobók: Borz Péter(13); Benzinger Péter (13); Dzsida Tamás (16); Csapat mérleg: 0-1

- 2016.10.17. Helyszín: Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
Első hazai meccsünk már jobban sikerült, igaz az első negyedet itt sem kezdtük jól(9-9). A továbbiakban viszont a mi akaratunk érvényesült és ezt a meccs végéig megtartottuk. A csapatjáték és labdamozgatás még egyenlőre nem az erősségünk. Végeredmény: SZKHSE - Híd-UnióSE 65-37; Legjobb dobók: Borz Péter(18); Laczkó Bálint (9); Dzsida Tamás, Nagy Ferenc (7-7); Csapat mérleg: 1-1

- 2016.10.22. Helyszín: Budapest Bogáncs utca 51-53.
Tudom unalmas, de megint az első negyed. Ez a harmadik meccsünk amin kezdésként 9 pontot tudunk szerezni. Az ellenfél ismét egy 20-t rámolt be nekünk. Így gyakorlatilag csak futunk az eredmény után. A támadó és a védekező játék igen hullámzó. Sokat foglalkozunk a bíróval ahelyett, hogy magunkba keresnénk a megoldást. A vége ennek ellenére szoros lett. Meg volt az esély a győzelemre. Végeredmény: BLF Palota/B - SZKHSE 68-64; Legjobb dobók: Borz Péter(15); Dzsida Tamás, Horváth Viktor (22-22); Csapat mérleg: 1-2

- 2016.11.07. Helyszín: Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
Végre sikerült egy tisztességes meccs kezdet. Elkaptuk a fonalat és most a védekezésre sem lehetett panaszkodni. Szépen járt a labda mindenki kivette a részét a győzelemből. Azért eladott labdából még mindig sok van, de ezt most nem használta ki ellenfelünk(szerencsére). Végeredmény: SZKHSE - Budai XI Bikák 73-50; Legjobb dobók: Dzsida Tamás(22), Horváth Viktor (15); Nagy Ferenc (10); Csapat mérleg: 2-2

- 2016.11.14. Helyszín: Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
Szinte végig szoros meccset tudtunk játszani egészen a 3. negyedig. Folyamatosa változott a meccs állása. Mi inkább a közép távoli dobásokkal és gyors indítással leptük meg ellenfelünket, ők viszont remekül dobták a 3 pontosokat. Viszont a befejező játékrészben, szorosabb védekezéssel sikerült limitálni a pontjaikat. A 4. negyedet 18-4-re nyertük és ezzel a meccset is hoztuk. Végeredmény: SZKHSE - István Öregfiúk 69-57; Legjobb dobók: Horváth Gergely(20), Horváth Viktor, Laczkó Bálint (10-10); Benzinger Péter (9); Csapat mérleg: 3-2

- 2016.11.20. Helyszín: Budapest Erzsébet u. 31.
Nagyon kiegyensúlyozott volt mind két csapat (egy-két pont ide-oda). A vége előtt két perccel még mi mentünk kettővel, de ellenfelünk végig a meccs folyamán magabiztosan dobta a hármasokat, és ezzel az utolsó két percben sem ˝fukarkodott˝. Így megfordították az állást és nyertek 3 ponttal. Jó lett volna megőrizni a pozitív mérlegünket, de sajnos nem sikerült. Végeredmény: Cap City Crew - SZKHSE 67-64; Legjobb dobók: Dzsida Tamás(30), Borz Péter (14); Horváth Viktor (6); Csapat mérleg: 3-3

- 2016.11.28. Helyszín: Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
Hazai pályán még nem kaptunk ki. Ezt szerettük volna megőrizni. A csapat akivel játszottunk mindössze egy vereségük volt. Eléggé akadozott a meccs sok volt a fault, és nem nagyon estek a kosarak egyik oldalon sem. Talán a védekezésünkből tudtunk most profitálni(az ellenfél egyik játékosa sem érte el a 10 pontot) és a kiválóan működő kispadunknak köszönhetjük ezt a meccset. A végeredmény nem tükrözi a meccs hangulatát, mindössze a negyedik negyed végén tudtuk eldönteni a mérkőzést. Végeredmény: SZKHSE - Budai XI Vasököl 62-42; Legjobb dobók: Laczkó Bálint(15), Horváth Viktor (14); Borz Péter, Dzsida Tamás (11-11); Csapat mérleg: 4-3

- 2016.12.02. Helyszín: Budapest Erzsébet u. 31.
Hasonló mérlegű csapathoz mentünk. Az 1. negyedbeli ˝átok˝ visszatért, 6 pontot sikerült összeszedni 10 perc alatt. A 2. 3. negyedben sikerült visszatornázni magunkat, sőt a 4. negyed elején vezettünk 5 ponttal, de ennek ellenére csapatjátékunk nem nagyon volt, inkább egyéni akciók domináltak. A cseréink pedig most nem tudtak pluszt adni. Ez már a sokadik idegenbeli meccs amit pár ponttal veszítünk el a mérkőzés közvetlen vége előtt. Végeredmény: SZABADTÉRI SE/A - SZKHSE 71-68; Legjobb dobók: Borz Péter(30), Horváth Viktor (10); Laczkó Bálint (7); Csapat mérleg: 4-4

- 2016.12.12. Helyszín: Budapest Erzsébet u. 31.
Erről a meccsről jobb lenne nem beszámolni,de muszáj. Idegenben még nem sikerült nyernünk, ez sajnos most sem jött össze. Méghozzá egy igen alacsony színvonalú meccsen. Csak az első negyedben sikerült 10 pont felett teljesíteni(11pont). Nem is ragoznám tovább, nem kell nagy képzelő erő milyen lehetett a többi negyed. Reméljük, ez volt a szezon mélypontja. Végeredmény: Álló Farkasok - SZKHSE 34-32; Legjobb dobók: Horváth Viktor (16); Horváth Gergely (6); Dzsida Tamás(5) Csapat mérleg: 4-5

- 2016.12.19. Helyszín: Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
Az év utolsó meccse. Idegenben eddig nem túl fényes a mérlegünk(5-ből 5 vereség), viszont hazai pályán eddig mindenkit sikerült elkapni, még azt is aki a tabella szerint sokkal jobban áll. Ebben bízva indultunk neki ennek a meccsnek. Az első negyed nagyon jól sikerült 25 pontot szórtunk, és a többi negyedet is megnyertük. Szépen járt a labda jó volt a helyzetkihasználásunk, és a védekezés is rendben volt. A cserék is extrát hoztak, mindenki aki pályára lépett pontot szerzett. Szerencsére sikerült elég gyorsan magunk mögött hagyni az előző meccs baklövéseit. Végeredmény: SZKHSE - Párkány Street 73-41; Legjobb dobók: Dzsida Tamás(27); Nagy Ferenc(14); Horváth Viktor(8); Csapat mérleg: 5-5

- 2017.01.16. Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
Új év első meccsén a listavezetővel kellett megküzdeni. Az ő vereség számlálójuk jóval kevesebbet pörgött mint a mienk. :) Egy gyenge kezdés után, sikerült egy erős visszaesést produkálni, igaz a védekezésünk szépen összeállt, a pont termelés nem akart beindulni. A 4. negyedet 13 pontos hátránnyal kezdtük meg, és ami addig nem jött össze a támadó oldalon hirtelen minden betalált. A záró etapot 17-0-s futással indítottuk közte 4db hárompontossal. A 37. percben már mi vezettünk 4 ponttal(először a meccs folyamán). A védekezés továbbra is stabil maradt így meg tudtuk őrizni az előnyünket a meccs végéig. Végeredmény: SZKHSE - Piarista Öregfiúk 52-44; Legjobb dobók: Borz Péter(19) Dzsida Tamás(14); Horváth Viktor(9); Csapat mérleg: 6-5

- 2017.01.22. Helyszín: Budapest Erzsébet u. 31.
Erre a mérkőzésre sikerült átmenteni a formánkat, mármint ami a védekezést illeti. Jól kezdtük a találkozót 1. negyed 18, 2. negyed 17 pont. Második félidő összesen 18 pont :( most ez is belefért, a cserék jól működtek. Végre megvan az első idegenbeli győzelmünk. Végeredmény: Hobbi-SK - SZKHSE 33-53; Legjobb dobók: Víg Bence(15); Horváth Gergely(14); Borz Péter(12); Csapat mérleg: 7-5

Első félév összegzése:
Az első szembetűnő változás a D csoporthoz képest a meccsek minősége. A D csoportban kevés szoros meccset tudtunk játszani, köszönhetően a csapatjátéknak és valamivel komplettebb csapatunknak. Arra szeretnék utalni, hogy a nyáron elvesztettünk két centerünket, ami a D csoportban nem is okozna problémát, de a C-be nagyon hiányoznak. Ugyanis itt már ha nem is minden csapatnak de a zömének pontos elképzelése van a játékról. Amit persze vagy sikerül megvalósítaniuk vagy nem. Szinte mindenkinek van irányítója, egy méretes és ügyes centere. A tavalyi kerethez képest nekünk pont ezek hiányoznak. És amire tavaly nem volt igazán szükségünk az a hárompontos dobás, ami idén nagyon hiányzik. Ebben a csoportban nagyon sok csapat a hárompontossal és a centerjátékkal operál. Hiába lépünk meg sokszor 10 akár 15 ponttal, ezt az előnyt pillanatok alatt ledolgozzák ellenünk, és a játék is sokkal fizikálisabb és gyorsabb mint a D-ben. Nekünk a második felében a bajnokságnak legfőképpen a hárompontos kísérleteknek a számát kell növelni és nagyon vigyázni a labdára, mert az eladott labdák duplán megbosszulják magukat. Amivel még sokat tudnánk a magunk előnyére fordítani(centerek hiányában),az a lepattanózás. Ugyanis dobások után nem zárjuk ki az ellenfelünket(akár védő akár támadó oldalon), ami azt eredményezi hogy sok lepattanót szednek ellenünk. Mindent összevetve a csapategység kezd helyreállni, lassan mindenki megtalálja a helyét a csapatba. Az utolsó két győztes meccs és a hazai veretlen mérleg, és hogy olyan csapatokat is el tudtunk kapni akik jóval jobb mérleggel álltak mint mi, bizakodásra ad okot a jövőt illetően.

-2017.01.30. Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
Kezdődnek a visszavágók nekünk fekvő helyszínen hazai pályán. Az első negyedhez képest jól dobtunk a 16 dobott pont átlagos, de amit kaptunk (27) az egy kicsit sok volt. Ez az a csapat ami nekünk nagyon nem fekszik remekül tripláznak, és nagyon erősek centerben. Ráadásul ezt kiválóan használjak ellenünk. Ha a hármast közel védekeztük belülről büntettek, ha behúzódtunk szétdobtak minket kintről. Mindennel próbálkoztunk: leindítás, emberfogás, zóna(2:1:2; 3:2; 2:3-s), sorozatos taktikai faultok, hosszútávon semmi sem hozott megoldást. A hárompontosok nagyon hiányoztak, talán ha többet tudunk értékesíteni belőlük szorosabb lett volna a vége. Sajnos az első idegenbeli győzelmünk után benyeltük az első hazai vereségünket is. :( Végeredmény: SZKHSE - Terézvárosi BC 63-72; Legjobb dobók: Dzsida Tamás(19); Borz Péter(12); Horváth Viktor(8) Csapat mérleg: 7-6

-2017.02.13. Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
A BLF csapatával előző körben igen szoros meccsen kikaptunk, ezen szerettünk volna javítani. Most nem ragadtunk be a rajtnál, sőt a folytatásban is sikerült megtartani ezt a lendületet. A védekezésünk és lepattanózásunk egyaránt a helyén volt. Támadásban is jól osztoztunk a labdán, sikerült megtalálni az üres embereket, akik rendre be is találtak az ellenfél gyűrűjébe. A félidőre sikerült 16 pontos előnyhöz jutni (45-29). A második játékrészben próbáltunk még egy kicsit szorosabban védekezni, aminek most meg lett az eredménye. Igaz, ez a pont gyártás rovására ment, de így is maradt a végére az előnyünkből. Végeredmény: SZKHSE - Blf Palota/B 66-54; Legjobb dobók: Dzsida Tamás(20); Horváth Gergely(11); Horváth Viktor(10); Csapat mérleg: 8-6

-2017.02.19. Budapest, Kis János Altábornagy utca 4.
Ezen a meccsen nem a védekezés dominált. Mind a két csapat remek dobóformát mutatott. Végig fej-fej mellett haladtunk, pár pont különbség volt a csapatok közt. Talán az döntötte a meccset a mi javunkra, hogy folyamatosan tudtunk frissíteni és aki beállt, az pontokra váltotta a játékidejét. Végeredmény: Budai XI Bikák - SZKHSE 68-75; Legjobb dobók: Horváth Viktor(27); Horváth Gergely(16); Borz Péter(13); Csapat mérleg: 9-6

-2017.02.23. Budapest, Mányoki út 5.
Az első negyedekre még mindig adósak maradunk a pontokkal, de a védekezéssel megpróbáljuk ezt kiküszöbölni. Ezt mutatja a 6-13-as első negyed a mi javunkra. A meccsek elején nem merünk rádobni, sokszor továbbpasszoljuk a tiszta helyzeteket. Ami még mindig sokkal jobb mintha mindenki önzőzne. A 2. és 3. negyedben aztán szépen beindult a ponttermelést, 16 és 24 pont. A záró etapban megőriztük az előnyünket, ezzel tovább javítva idegenbeli mérlegünket. A csapatjátékot szerintem jól tükrözi, hogy négyen is 10 pont fölé tudtak menni. Végeredmény: HÍD Unió SE - SZKHSE 54-68; Legjobb dobók: Horváth Gergely(16); Horváth Viktor(14); Borz Péter, Laczkó Bálint(11-11); Csapat mérleg: 10-6

- 2017.02.26. Helyszín: Budapest Erzsébet u. 31.
A félidőre bár 11 pontos előnnyel érkeztünk, a játék képe ennek ellenére nem tűnt túl magabiztosnak. Sok eladott labda kevés lepattanó. Ezt ellenfelünk is érzékelte és nem hagyta magát. A 3. negyedre felzárkóztak 6 pontra. 4. negyed elején sikerült meglépnünk megint 10 ponttal, itt már úgy éreztük miénk a meccs. Egy kicsit hamar ráültünk az eredményre(vagy csak nem koncentráltunk eléggé), ennek meg is lett az eredménye. 35 másodperccel a vége előtt kiegyenlítettek 62-62 volt az állás. Egy támadásunk maradt, szerencsére egy közeli kettessel sikerült ezt befejezni, és a meccset is megnyerni. Végeredmény: István Öregfiúk - SZKHSE 62-64; Legjobb dobók: Dzsida Tamás(31); Laczkó Bálint(8); Horváth Viktor(6); Csapat mérleg: 11-6

-2017.03.06. Szentendre, Dózsa Gy. út 12-14.
A január és február hónapot 7:1-s győzelmi mérleggel zártuk. Talán a jó formának köszönhetően, nagy lendülettel kezdtük a meccset, és szinte végig mi diktáltuk az iramot. Az 1. 2. és 4. negyedben is 20 pont felett teljesítettünk(22; 26; és 24;), egyedül a harmadikban volt egy kisebb-nagyobb hullámvölgy, de a védekezésnek köszönhetően abból is sikerült kijönni, és a végül megnyerni a meccset. Végeredmény: SZKHSE - Cap City Crew 84-59; Legjobb dobók: Benzinger Péter(21); Víg Bence(20); Nagy Ferenc(11); Borz Péter, Laczkó Krisztián(10-10) Csapat mérleg: 12-6