hs

laki logo

Itthon tartották a kosaras fiatalok a Kinizsi Vándorkupát!

WP 20170930 14 09 20 Pro

Idén, szeptember 30-án, először került megrendezésre a Kinizsi Kosárlabda Kupa. A kupán négy serdülő korosztályú csapat mérte össze a tudását. A Kaszás Akadémia két csapattal képviseltette magát, a Kaszás Tornyok és a Kaszás Reménységek érkeztek Óbudáról. Szentendrét a Szentendrei Kosárlabda SE és a Szentendrei Kinizsi Honvéd SE képviselte.

IMG 20170930 125303

IMG 20170930 125504

IMG 20170930 141936 1IMG 20170930 141708

Az első párosítások sorsolás alapján születtek. A mérkőzéseket profi játékvezető vezette, Paulus Bence személyében. Az első mérkőzésen a Kaszás Tornyok és a SZKHSE játszott. Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a második és a harmadik negyedben a SZKHSE nagyobb vezetésre tett szert, amit a játék végéig sikerült is megőrizni. Így alakult ki a 47-28-as végeredmény.

A második mérkőzésen a Kaszás Reménységek és a Szentendrei Kosárlabda SE csapott össze. Az első negyedben nagyon elhúztak a Kaszások, de a második negyedben nagyon feljött a Szentendre, olyannyira, hogy a harmadik negyedet egyenlő állásnál kezdték a csapatok. A mérkőzés ezután fej-fej mellett haladt, a negyed végén azonban a Kaszások mozgósítani tudták erőtartalékiakat, így megnyerve a mérkőzést 51-43-ra.

IMG 20170930 103427

A harmadik mérkőzésen a két vesztes csapat harcolt a bronzéremért. Az első negyedben még a Kaszás Tornyoknak állt a zászló, a megszerzett 7 pontos vezetéssel. A Szentendre azonban némi taktikai váltással gyorsan felzárkózott, olyannyira, hogy a félidőben már ők vezettek 12 ponttal. Bár a harmadik negyedet egálra hozták a csapatok, a Szentendrei Kosárlabda SE előnye behozhatatlannak bizonyult, így végül ők szerezték meg a bronzérmet a Kaszás Tornyok 52-46 arányú legyőzésével.

Az aranyéremért és a Kinizsi vándorkupáért a SZKHSE és a Kaszás Reménységek mérkőztek. A meccs tétje érezhető volt, a csapatok olyannyira fej-fej mellett haladtak, hogy az első három negyedet egál állással zárták, sőt a negyedik negyed utolsó harmadában is egyenlő állást mutatott a kijelző. Az utolsó pár percben a Szentendre bírta jobban a terhelést és 50-46-ra legyőzte a Kaszás Reménységeket, mely győzelemnek köszönhetően

a SZKHSE csapata megnyerte az I. Kinizsi Kosárlabda Kupát.

WP 20170930 14 13 43 Pro

Az utólagos visszajelzések azt mutatják, hogy minden gyerek nagyon jól érezte magát. A hangulaton sokat dobott, hogy a játékosok zenére tudtak bemelegíteni és minden csapat figyelmes gesztusnak tartotta a gyerekek számára bekészített müzli szeleteket és izotóniás italokat az energia pótlására. Összességében elmondható, hogy nagyon színvonalasra sikerült ez az első torna, melynek megszervezésében nagy szerepet játszott és hatalmas köszönet illeti Vura Zsolt SZKHSE elnököt. Valamint szintén szeretnénk köszönetet mondani Bozó Tibor dandártábornok úrnak a támogatásért és a felajánlott, gyönyörűen megmunkált vándorkupáért.